Fakültenin Kaba İnşaatı Bitti.

       2006 Yılını Eğitime destek yılı ilan ettik diyen Silifke Kaymakamı Sefa Çetin, kendi fakülteni kendin yap kampanyasıyla yaptırılan Silifke Eğitim Fakültesini, 2006 - 2007 Eğitim Öğretim yılma yetiştirmek için çalışıyor.

2005 Yılında "Silifke'ye bizde Fakülte isteriz" toplantılarıyla başlatılan Fakülte heyecanı hızla yayıldı. Geçen yıl Göksu Otelde ADD, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Silifke Kültür ve Sanat evi Derneği ve Tüm İşçiler Derneği yöneticileri tarafından başlatılan harekat, 2006 Yılında çığ gibi büyüdü. Kaymakam Sefa Çetin'in önderliğinde başlatılan" Kendi Fakülteni Kendin Yap" kampanyası büyük bir hız kazandı. Kendi Fakülteni Kendin Yap kampanyasında Silifke tek yumruk olarak çalışmalarını sürdürüyor Fakülteyi 2006 yılı sonuna yetiştirmek için, Kaymakamıyla, Belediye Başkanlarıyla, Oda Başkanlarıyla, Dernekleriyle, Sivil Toplum Örgütleriyle, Esnafıyla, Vatandaşıyla, halkıyla tek vücut çalışmalarını sürdüren Fakülte Yaptırma Derneği ve Komitesi, görevi layıkıyla yapmak için büyük mücadele veriyor.

 FAKÜLTEYE DESTEK SÜRÜYOR

     Kendi Fakülteni kendin yap kampanyasına bir tuğlada sen koy parolasıyla yola çıkan Kay­makam Sefa Çetin, Silifke kendisiyle gurur duymalı daha düne kadar hiçbir şeyimiz yok iken 2006-2007 Eğitim öğretim yılına Silifke bir Fakülte ile girecek, Fakültemize, eğitime destek veren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunarım demekten kendini alamıyor.

Çarşamba günü Komitede bulunan bazı üyelerle inşaatı devam eden Fakülteyi gezen Kaymakam Sefa Çetin, Fakülteye yeni yeni yapılacak katılımların projesi üzerinde teknik elamanlardan bilgi almayı ihmal etmiyor.

Başkanı Bayram Ali Öngel, Atayurt Belediye Başkanı Kadir Ural, Eczacı Zeynettin Özkan, Gazeteci Zeki Kekeçoğlu, Mühendisler ve teknik personellerle Fakülte inşaatını gezen Kaymakam Çetin, Kapı kasalarının takıldığını sıvanın hızla sürdüğünü ve elektrik tesisatlarının bitirilmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti. Silifke Fakültesini istiyor, Silifke Fakültesine sahip çıkıyor, diyen Kaymakam Çetin, havaların ısınmasıyla birlikte, Fakülte sahasında bütün Silifke halkına bir pilav günü organizesiyle bir araya getirmeyi ve yapılan Fakültesiyle gurur duymasını istiyor.  27.02.2006