Kurban Bayramı Tedbirleri Alındı

   Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar Kurban Bayramı tedbirlerinin alındığını belirterek, "27 Kasım 2009 tarihinden itibaren başlayacak olan Kurban Bayramının huzur, barış ve güvenlik içerisinde milli birlik ve beraberlik duygularıyla kutlanması için aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır" dedi.

     

   

1- Yollarda trafik yoğunluğu artacağından İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından en üst düzeyde tedbirler alınacaktır.

 

2- İlce Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce yolcuların bayram dolayısıyla herhangi bir şekilde rahatsız edilmemeleri bakımından otogar liman ve şehir içi otobüs duraklarında gerekli güvenlik önlemleri alınarak her ne suretle olursa olsun sabotaj ve terörist eylem faaliyetlere karşı dikkatli ve titiz davranılacak bu tür yerlerde bayram süresince nöbetçi personel bulundurulması sağlanacaktır.

 

3- Bayramdan önceki günlerde bankalarda, PTT şubelerinde ve büyük mağazalarda, yığılma olacağından bu gibi yerlerde güvenlik önlemleri arttırılacak ve bu gibi yerlerde bayramdan önceki günler ile bayram süresince devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacaktır,

 

4- Halkın alışveriş yaptığı yerlerde. Emniyet Müdürlüğü ve yerine göre Jandarma Komutanlığı tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınırken diğer yandan suni mal darlığı yaratılmaması için belediyelerce gerekli tedbirler alınacaktır.

 

5- Hastane ve sağlık kuruluşlarında bayram süresince halkın sağlıkla ilgili sorunlarının çözümlenmesi için mutlaka nöbetçi personel iş başında ve göreve hazır bulundurulacaktır.

 

6- Ekmek darlığı çekilmemesi İçin belediyelerce gerekli önlemler alınacaktır.

 

7- Elektrik kesilmelerine karşı Tedaş İşletme Başmühendisliği tarafından yeteri kadar ekip göreve hazır bulundurulacaktır.

 

8- Telefon arızalarına karşı Telekom Müdürlüğü arıza ekiplerini hazır bulunduracaktır,

 

9- Yangınlara karşı İtfaiye Müdürlüğünce gerekli tedbirler alınacaktır.

 

10- Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre; kurban derisi ve bağırsak toplama yetkisi Türk Hava Kurumuna ait olduğundan, daha önce araç görevlendirmesi yapılan kurumlar tarafından Türk Hava Kurumuna gerekli destek sağlanacaktır.

 

 

    Yeni Göksu Gazetesi-26.11.2009